poniedziałek, 31 lipca 2017

090.

Żałuję.
 A podobna trzeba żyć tak, aby niczego nie żałować.
Codziennie spotykasz ludzi przekonujących Cię, że pomimo ich ingerencji w Twoje życie, wszystkie złe wybory, niedobrze podjęte decyzje są Twoją winą. Ty robisz wszystko źle. Nieważne jak wielkie są Twoje plany i zamiary. Każdy kolejny krok posuwa Cię coraz głębiej, drogą w dół (bez widocznego nawet przez lornetkę) dna.  Co gorsza, od tych wyborów minęło kilka dobrych lat. Po co zapomnieć, skoro można wypominać? Po co robić miejsce w głowie na nowe wydarzenia, te stare zamieniając na lepsze? 


Dlaczego by starać się naprawić to, co zostało zepsute w przeszłości? Zostawić za sobą cały ciężar niedomówień, niepotrzebnie straconego czasu. Przecież minione wydarzenia nie wrócą. Nie da się połatać doszczętnie przeszłości, można tylko próbować stworzyć nową, lepszą. Niekoniecznie na wzór tej poprzedniej. Ludzkość zawsze popełniała, popełnia i będzie popełniać błędy. To nieuniknione.
Choker: prezent
Okulary/Glasses: RayBan
Koszula/shirt: H&M
Shorts: DIY
Sandals/Sandały: Vooi.pl

17 komentarzy:

 1. Anonimowy1/8/17

  Też dużo żałuję, ale żyje się dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy człowiek popełnia błędy. I nie wszystkie da się naprawić. Najważniejsze jest to, by wyciągać z nich naukę, zamiast traktować jako porażkę :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
  MÓJ BLOG FANPAGE

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem zadręczam się myślami "co by było gdyby..?" i nie możemy się pozbyć odtwarzania w głowie naszych błędów, ale prędzej czy później one przestaną mieć tak duże znaczenie. Trzeba zrozumieć to, że MAMY PRAWO do popełniania błędów i to, że często NAM się wydaje, że mają one olbrzymie znaczenie, a tak naprawdę wiele osób już o nich nie pamięta lub ma je gdzieś ;)
  malinowynotes-klik

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super napisane! Mimo błędów trzeba ruszyć dalej:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy popełnia błędy, ale nie ma co się nimi przejmować tylko ruszać dalej starając się ich nie popełniać po raz drugi! Świetnie napisane, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry przekaz. Błędy się popełnia, grunt to iść dalej pomimo tego!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super post :) Uwielbiam czytać takie posty z przekazem :) Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 9. hmm... a może zostawisz następnym razem jeszcze link do jakiejś piosenki?

  codziennyuzytek.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Każdy z nas popełnia błędy.Jednych żałujemy mniej a drugich więcej.Myślę,że mimo tych błędów powinniśmy iść z dużym uśmiechem przez życie i nigdy niczego nie żałować :)
  http://malykawalekmnie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Staram się żyć tak aby niczego nie żałować i to się sprawdza.
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że każdy ma coś czego żałuję w swoim życiu ;/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ludzi, którzy ciągle wmawiają nam winę nie należy słuchać. Czasem nie est łatwo zapomnieć, ale może wcale nie trzeba zapominać, tylko myśleć w innym kontekście o danej sytuacji. Nikt z nas nie jest perfekcyjny, nawet Perfekcyjna Pani Domu. Popełniamy błędy i to nas czyni ludźmi. Fajne zdjęcia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja żałuje bardzo, ale to bardzo wielu rzeczy. Ale czy z drugiej strony nie byłabym sobą? Takie doświadczenia mnie zahartowały, pomijając że za 50 lat podejdę do tego z mega dystansem i będę opowiadać moim wnukom; co ja nie odpieprzałam mając 20 lat

  OdpowiedzUsuń
 15. Najpierw musisz podjąć decyzję i jeszcze nie wiesz wtedy często, czy to co zamierzasz będzie błędem. Trzeba to przeżyć i iść dalej nie robiąc tego więcej. Iść w przyszłość w myślą, że to nas w jakiś sposób ubogaciło i jesteśmy mądrzejsi. :)
  https://pokazswepiekno.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny post, nie unikniemy błędów, popełnia się je od zawsze. Trzeba po prostu nauczyć się z nimi żyć i próbować popełniach ich jak najmniej;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wow! Świetny kolor włosów koszula także bardzpo mi sie podoba :)
  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Nie wymieniam się obs, ale kreatywnymi komentarzami jak najbardziej.
Miłego czytania!